xcamayaxc
xcamayaxc xcamayaxc
  • 06-09-2017
  • Mathematics
contestada

don't just answer but explain how to do it please

dont just answer but explain how to do it please class=

Respuesta :

matthewphs857
matthewphs857 matthewphs857
  • 06-09-2017
12 - absolute value of -21 so with those two vertical lines it means it wants the absolute value of them which means that number but positive so AV of 12 - AV of -21 which basically means 12-21 which is -9
Answer Link

Otras preguntas

A 4-quart jug of juice costs $4.48. What is the price per cup?
What is 55% of 1342?
fill in the blanks _____ and ______ are examples of DIRECT evidence. (science not geography LOL)
Marcela y José Luis están de visita en el pueblo. Completa la conversación con las palabras apropiadas del cuadro.
NEEDS TO BE CORRECT PLZ HELP
Define the function 3 g(x) = x^3+ x . If f(x) = g^-1(x) and f(2) = 1 what is the value of f'(2) ?
18. You have no more than $60 to spend. You want a drink that costs $1.50 including tax, and you want to buy a pair of pants, which will have 4% sales tax. a.)
at a toy store colton can buy a package of 6 mini footballa for $7.50. or a package of 8 mini footballs for $9.60. wich option has the lesser price per mini foo
what european nation had thousands of empty gasoline pumps this week after a tanker driver shortage and panic buying contributed to a fuel crisis?
What are two ways stock ownership builds wealth?