braydensmith854 braydensmith854
  • 07-09-2017
  • Mathematics
contestada

Three hamburgers and one milkshake cost $6.80. Two hamburgers and one milkshake cost $5.30

Respuesta :

foundmysunlight
foundmysunlight foundmysunlight
  • 07-09-2017
Each burger costs $1.50, and the milkshake costs $2.30. I subtracted the $6.80 from the $5.30, which shows the price of one burger. 
Answer Link

Otras preguntas

How much Sr(OH)2 • 8 H2O (M = 265.76) is needed to prepare 250.0 mL of solution in which [OH– ] = 0.100 M?
Los elementos artificiales son extraido de la naturaleza en su mayoria?
On Monday Erin measures 3/4 inch of snow fall it snow some more at the end of the day now there are 3 1/4 inches of snow how many more inches of snow fall
According to the preamble, where does the power of government come from?
shay used a bucket to fill her pool. a bucket holds 3/4 gallon of water. ashley needs 15 buckets of water
When you divide a whole number by a fraction with a numerator of 1,explain how you can find the quotient.
Which of the following is true about concern for "WMDs" in Iraq? (5 points) Hussein was suspected of selling nuclear and biological weapons to Israel to be used
solve for x. 30x-20=50
how do you use a punnet square?
the spiral review which of the following represents 7 + 7 + 7+7