ernie7 ernie7
  • 08-09-2017
  • Mathematics
contestada

Annie and her friends love cake. Annie has two cakes. Each of their friends are going to eat 2/3 of a cake. How many servings of cake does Annie have?

Respuesta :

giornospizzeria
giornospizzeria giornospizzeria
  • 08-09-2017
annie has three (3) servings of cake
Answer Link
janes
janes janes
  • 08-09-2017
She has 3 servings of cake
Answer Link

Otras preguntas

2 dozen oranges cost $14400.what is the cost per orange?​
I've done the method I'm good at, but can't seem to get the answer.
-7(-v-2w+3) use the distributive property to remove the parentheses.
What is an essay explaining the benefits of loving yourself?
HELPPPPP!!! Which timeline uses absolute chronology? Spanish-American War three years 1895 later that year later Cuban revolt armistice USS Maine sunk Spain si
Solve for x. Please look at the picture and answer it. Thank you.
A map of a highway has a scale of 2 inches =27 miles. The length of the highway on the map is 9 inches. There are 7 rest stops equally spaced on the​ highway, i
How did the Soviet Union help the Chinese communists?
What is the inequality? The movie will be a maximum of 90 minutes long.
The _____ states that employees are allowed to take up to twelve weeks of unpaid leave if a serious health condition affects the employee.