cnewman33 cnewman33
  • 08-09-2017
  • Mathematics
contestada

if one store is selling 3/4 of a bushel of apples for $9, and another store is selling 2/3 of a bushel of apples for $9, which store has the better deal? (Explain your answer)

Respuesta :

phoooey phoooey
  • 08-09-2017
Sorry wish I knew this one but sadly I dont
Answer Link

Otras preguntas

Milkha was asked to take part in the Bridge Meet in HyderabadTrue or False​
plz help me this will be appreciated ​
Quốc gia Đong Nam A nào có sản lượng lúa gạo lớn nhât
Is {3,…} a defined set
Geometry, please answer question ASAP
true or false. can someone help me w this??
If your listening preference is to "cut to the chase" by getting to the point quickly, then you are a(n) ______ listener. O people-oriented emotion-oriented act
A 500 kg rocket sled is coasting in reverse at 10 m/s (to the left). It then turns on its rocket engines for 10.0 s, with a thrust of 1500 N (to the right). Wha
How did different childhood and how is a Doris Lessing could have impacted her story telling?
simplify 27-{ 9+(12-5)÷4} with solution​