Seudónimo Seudónimo
  • 08-09-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of the paint was $39 per gallon, so if the cost is $4,368, how many gallons did you buy?

a 112
b 4329
c 4407
d 110

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-09-2017
The answer is 112, or A. $4368 divided by $39 is 112.
Answer Link
janemillsappdmbyx
janemillsappdmbyx janemillsappdmbyx
  • 11-09-2018

the correct answer is a

Answer Link

Otras preguntas

Is it illegal to carry a shotgun in public in california?
Several people criticized dr. gordon's classroom experiment on the effects of density of living conditions on aggression due to issues of external validity. thi
How much larger is 1 cubic foot than one cubic inch?
Given that a 95% confidence interval is (6.5, 12.5), we can state that there is a 95% probability that the true population mean is between 6.5 and 12.5
what is the measure in degrees of <ABC?
what are the elements of poem
Which of the following is NOT a condition that must exist before the Hardy-Weinberg principle is met?
How much time will it take a car travelling at 88km/hr to travel 500km? (not a multiple choice question)
Which one of the following statements contains bias? A. The school budget was reduced by 20 percent. B. It was Sunday afternoon before he finished. C.
Name two categories used to classify properties of matter