Seudónimo Seudónimo
  • 08-09-2017
  • Mathematics
contestada

FAST The cost of the paint was $39 per gallon, so if the cost is $4,368, how many gallons did you buy?

Respuesta :

bastola922arjun bastola922arjun
  • 08-09-2017
112 gallons  if the cost is $4368
Answer Link
Аноним Аноним
  • 08-09-2017
112 gonallls 4368 i did the math
Answer Link

Otras preguntas

Find the product of 3.2 times 5.1
A football player gained 1200 yards last season and 900 yards this season. Find the percent of change. Is this an increase or decrease
If the physical side of a person’s wellness triangle is suffering, how will that affect the person’s total well-being or wellness?
Select the expression equivalent to (4x + 3) + (-2x +4). A. -8x + 12 B. 6x + 7 C. -2x + 12 D. 2x + 7
Which statement about the sides and angles is true? mG > mP mP > mG HK = MN HG = PN
2. ____________________________ can cause a stationary object to start moving or a moving object to change its speed or direction or both.
Why should historians avoid oversimplification when analyzing sources?
How to do it I don’t know how to do it
which of the following bestt decides the state of the us economy in 1939
Use the graph of f to estimate the local maximum and local minimum. (5 points)