featherg33973
featherg33973 featherg33973
  • 08-09-2015
  • Mathematics
contestada

You buy 6 gallons of juice at 1.25 per gallon. what is the cost

Respuesta :

kdp422
kdp422 kdp422
  • 08-09-2015
x = 6
1.25 = 1
The cost (x) would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

¿Por qué hay que usar el artículo el con la palabra problema?A.Porque así se ha usado siempre.B.Porque la terminación –ma generalmente es masculina.C.Porque se
Media coverage of a race tends to ________. accurately portray all races equally accurately portray whites and blacks as victims overrepresent whites and the el
draw in the missing carbon and hydrogen atoms on the molecule
President George W. Bush was a proponent of liberal internationalism in his foreign policy. true false
A woman was standing in the aisle of a subway car and put her purse on the seat next to her. A man approached the woman from behind and grabbed the purse off th
Whose responsibility is it to determine if a law is constitutional or not?
Fiscal policy refers to the a. deliberate changes in government spending and taxes to stabilize domestic output, employment, and the price level. b. altering of
This problem has been solved!See the answerThe government regulation of market is always an industry consideration. Often the ones who know a market best are th
The system of feudalism depended on what type of ruler?A) weakB) strongC) absoluteD) centralized
Find the maximum value of c=3x+4yp