Shadefur
Shadefur Shadefur
  • 06-11-2017
  • Mathematics
contestada

if you bought 20 potatoes for $1 how much is one potato?
(Unit Rates)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-11-2017
If you bought 20 potatoes for a dollar, then each potato was 5 cents
Answer Link

Otras preguntas

____ can be found in many forms including in the chemicals found in foodA. Chemical energyB. Primary ConsumerC. ProducersD EnergyE. Secondary Consumer​
PLEASE HELP WITH THIS ONE QUESTION
1/3 of 3/4=1/3 of ___ fourth(s)=___ fourth(s)
1. If BCDE is congruent to OPQR, then BC is congruent to A. OR B. OP C. PQ D. QR
Which of the measures below represents 4 gallons and 2 pints converted to pints? A. 30 pints B. 32 pints C. 34 pints D. 36 pints
Helppppppppppppp Why is engaging communication a two-way process? Why are words alone not enough to communicate effectively?
help with math pls cant figure it out
What is the least possible positive integer value of $n$ such that $\sqrt{18 \times n \times 34}$ is an integer?.
2. During Shakespeare's time, censorship prevented people from criticizing the queen or expressing concern over her lack of an heir and/or the potential chaos t
What are the main ideas behind the Lost Cause