bornwild2004oyecfy
bornwild2004oyecfy bornwild2004oyecfy
  • 06-11-2017
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ITS URGENT Pizza costs $1.50 per slice. Use a table and an equation to represent the relationship between the number of slices of pizza bought and the total cost.

Respuesta :

Bumpsly
Bumpsly Bumpsly
  • 06-11-2017
Make an x and y table. 





X - Cost of pizza slices | $1.50 | $3.00 |$4.50 | $6.00 |$7.50 | $9.00 |
|
Y - Number of slices     |  1       |  2       |  3      |  4       |   5    |    6      |
Answer Link

Otras preguntas

Why Gandhi arrestsed at his house?
what is the simplified of this?
Arrange the tiles to show the sequence of the steps in a scientific investigation. make an observation ask questions construct a hypothesis test the hypothesis
Gene add 35 + 9 how can she solve using only equations to model her thinking explain​
Help help help help help
What’s the answer to this question below. A b c or d
Which is M=9pm solved for p
x+8y=-3 solve for y​
"‘Nobody listens any more. I can't talk to the walls because they're yelling at me. I can't talk to my wife; she listens to the walls. I just want someone to he
What is the purpose of a peer review?A. to teach debating skills B. to help writers revise their drafts C. to learn listening skillsD. to help writers learn the