XxStrangeGirlxX321
XxStrangeGirlxX321 XxStrangeGirlxX321
  • 08-11-2017
  • Mathematics
contestada

An 8-kilogram bag of carrots costs $16.08. What is the unit price?

Respuesta :

blancahinojoza1 blancahinojoza1
  • 08-11-2017
The Unit Price Is $2.01
Answer Link
karinabecerra
karinabecerra karinabecerra
  • 08-11-2017
The unit rate is $2.01
Answer Link

Otras preguntas

How do diverse societies work together to address global concerns?
Which function does this graph represent? A. F(x) = 3(x + 1)^2 + 2 B. F(x) = -3(x + 1)^2 + 2 C. F(x) = -3(x + 1)^2 - 2 D. F(x) = 3(x - 1)^2 + 2
Match the following words net meamColumn 'APerennialDeciduousshonestLatest-capturingContinentsSalesCrisisProvinces-large masses of landEncroachmentshed leaves i
school has 8 periods a day each of 45 minutes’ duration. How long would each period be, if the school has 9 periods a day, assuming the number of school hours t
1.35; 20; 10. 40; 20; 80: .............Describe this pattern:​
Given that the value of m+n=-2, find the value of 4m+4n-3.​
how should you use an outline when writing a rough draft? A. You should list the sources used in your rough draft in the order they are used in your outline B.
A cinde has a diameter of 26 units. What is the area of the cirde to the nearest hundreath of a square unit? A 81.68
Thank you to whoever helps <3
3 A round planter has a circumference of 94 centimeters. Which measure is closest to the diameter of the planter? 25 cm 27.5 cm 30 cm 35 cm