alexaislas alexaislas
  • 08-11-2017
  • Mathematics
contestada

Michell bought 5 packs of crayons for $13.75 what's the coust of one pack?

Respuesta :

Jasmineeecx
Jasmineeecx Jasmineeecx
  • 08-11-2017
All you would do is divide for this problem so, 


13.75 ÷ 5 = 2.75

So one pack would cost 2.75

(:
Answer Link
richardnixon2
richardnixon2 richardnixon2
  • 08-11-2017
The answer is two dollars and seventy five cents
Answer Link

Otras preguntas

When the positive even integer n is increased by 50% of itself !the result is between 10&20 . Find n
Writing that conveys a situation of everyday life as one would expect it to occur is called which style of writing
(16x3 + 40x2 + 72) (2x + 6)
Can anyone help??? simplify: cos(126°)cos(36°) + sin(126°)sin(36°)
solve the problem 5/n = 1.5/ 1.8
solve the problem 5/n = 1.5/ 1.8
which of the boys is the understood leader? how do you know this? in the book holes.
Writing that conveys a situation of everyday life as one would expect it to occur is called which style of writing
Which of the following elements is not necessary to prevent value conflicts in the work place?
A group of intellectuals called _____, helped FDR's New Deal and came up with ideas to restructure the U.S. economy.