helpmeeeoidjfoiew
helpmeeeoidjfoiew helpmeeeoidjfoiew
  • 08-11-2017
  • Mathematics
contestada

If 8 apples cost $1.60, how much is one apple? Question 2 options: 10 cents 15 cents 20 cents 25 cents Save

Respuesta :

Moonlark
Moonlark Moonlark
  • 08-11-2017
The correct answer is C) 20 cents.
I got that answer by: 1.60/8=0.20
Hope this helps! =)
Answer Link
yaka2519
yaka2519 yaka2519
  • 08-11-2017
20 cents is the correct answer hope it helps.
Answer Link

Otras preguntas

Para mejorar la combustión de la gasolina sin plomo se utiliza metanol ( CH3OH ) como aditivo, el cual reduce las emisiones nocivas de los vehículos. Calcular l
How to start and end a online speech in online class for speaking skills
Please answer the question below and show your work! | | | | v
Which ones is it? Correct will get branilist
f 23.6 mL of 0.200 M NaOH is required to neutralize 10.00 mL of a H3PO4 solution , what is the concentration of the phosphoric acid solution?Start by balancing
Issac runs 16 1/4 miles each week. He runs 6 3/8 miles on Sunday and 4 2/5 miles on Tuesday. How many miles does he run on Thursday if it is the only other day
2,-4,8,-16 What is the next term in the sequence?
Find the volume of a rectangular prism if the length is 2x, the width 4x^2, and the height is 2x^2+x+7
The distance between two crests of a transverse wave is referred to as the Question 1 options: medium. amplitude. wavelength. phase.
Which is the graph of g(x)?