jacquelynleonar jacquelynleonar
  • 08-11-2017
  • Mathematics
contestada

Find the unit price ( in dollars per ounce )

A 20-ounce can of pineapple for $0.98

A 1-pound, 4-ounce loaf of bread for $1.46

Respuesta :

shalabygirls
shalabygirls shalabygirls
  • 08-11-2017
Is this a multiple choice

Answer Link

Otras preguntas

How to write 11/4 as a mixed number ?
How many people will 5 pitchers serve if one eighth pitcher serves one person?
124 minions can run fast 68 minions can jump high.gru wants to make teams have the same amount of minions who can run fast and same amount of minions who can ju
what does a starfish weight and length
Which words in the sentence are the adverb phrase? Before movable type and modern printing, careful scribes wrote each manuscript slowly. A. careful scribes B.
Why aren't noble gases included in the trend for electronegativity?
Solving liner systems using elimination? I need to solve this: 2x + y = -5 3x + 5y = 3 I keep trying, but I can't seem to eliminate and get the correct answer.
if 3/7 of a pizza is eaten for lunch and 2/5 is eaten for dinner, hoe much of the pizza is eaten?
why do macromolecules differ in the amount of energy they contain?
how did the Spanish American war and the event that followed help dictate US policy towards Cuba