mimilol2006 mimilol2006
  • 08-11-2017
  • Mathematics
contestada

the cost of 3 scarves is $26.25 what is the unit price . find the unit rate

Respuesta :

baneyjordan8
baneyjordan8 baneyjordan8
  • 08-11-2017
8.75
is the answer
...........

Answer Link

Otras preguntas

What is the term for a tale about a human hero that is based on historical fact?
Liliana takes 4 breaths per 10 seconds during yoga.At this rate,about how many breaths would liliana take in 2 minutes of yoga
Which pair is a base and corresponding height for the triangle? A. b = 16 units and h = 9.6 units B. b = 20 units and h = 16 units C. b = 20 units and
find the square (2m-8)^2
What is 25 squared divided by five to the fourth power equal to
a cookie recipe calls of 4 cups of flour to 3 cups of sugar. For each cup of flour that is used, how many cups of sugar are needed
Which statement best describes Thomas Paine's use of evidence in the passage? Paine used empirical evidence to support the claim that the Continental Army had p
Name an organism that is composed of 99% water
What is 12.7 12 3/5 and 12 3/4 from ordered from least to greatest
$115 coat; 7% tax what's the total