Jasoncookies23
Jasoncookies23 Jasoncookies23
  • 09-11-2017
  • Mathematics
contestada

If 8 apples cost $1.60, how much is one apple?



10 cents


15 cents


20 cents


25 cents

Respuesta :

sakaitaiju sakaitaiju
  • 09-11-2017
20 cents
just divide $1.60 by 8
Answer Link
stonecoldchey
stonecoldchey stonecoldchey
  • 09-11-2017
The answer is C, 20 cents
Answer Link

Otras preguntas

You want to buy a $ 161,035 home. You plan to pay 11 % as a down payment, and take out a 16 year loan for the rest. What will your monthly payments be if the
In an experiment, you measure the density of aluminium as 2.60 g/cm^3 . The accepted value is 2.70 g/cm^3 . What is the percent of error in your measurement?
I don’t get this question
Honduras has a economy in which people produce goods for their own use.
explain why the function y=1-cosx is an even function
Which word best completes the sentence? The issue to be resolved is between you and _____ . a. I b. me
What's the screen that displays results from typing text, performing calculations, or running programs?        A. Mouse   B. Keyboard   C. Monitor   D.
Write an expression that shows the multiplication of a two digit number between 1 and 10 and a three digit number between 1 and 10, whose product is greater tha
What kind of scientist deal with global warming?
If Triangle BAD is similar to Triangle DOG what do you know about the sides? Be specific.