jdkelsey2013oz6f0y jdkelsey2013oz6f0y
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Three pounds of shrimp costs 16.47 at the grocery store. ? is the unit price of the shrimp in dollars per pound

Respuesta :

emnicfish123 emnicfish123
  • 10-11-2017
the answer is $5.49. hope that helps
Answer Link

Otras preguntas

why can't patterns of inheritance in humans be as easily as in peas or fruit flies?
how to write congratulations letter​
Which types of electromagnetic waves have higher frequencies than the waves that make up ultraviolet light? Check all that apply
A top-fuel dragster starts from rest and has a constant acceleration of 42.0 m/s2. What are (a) the final velocity of the dragster at the end of 1.8 s, (b) the
Monosodium glutamate (MSG), a flavor enhancer, has been blamed for "Chinese restaurant syndrome," the symptoms of which are headaches and chest pains. MSG has t
While waiting to pay for his weekly groceries at the supermarket, Paul had to wait about 20 minutes in a long line at the checkout because only one cashier was
The following data were obtained from experiments to find the molecular formula of procaine, a local anesthetic, which contains only carbon, hydrogen, nitrogen,
PLEASE HELP ME WITH THIS MATH QUESTION
A polynomial has been factored below, but some constants are missing. 3x^3+6x^2-24x=ax(x+b)(x+c) What are the missing values of a,b, and c
What was the effects of the industrial revolution on the upper class?