Angeldemon6804
Angeldemon6804 Angeldemon6804
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Which of the following has the lowest unit price?

A. 20 lbs for $16.20
B. 26 lbs for $23.40
C. 24 lbs for $18.72
D. 22 lbs for $18.70

Respuesta :

shayebug2004 shayebug2004
  • 13-11-2017
The answer is c . 24ib for $18.72
Answer Link

Otras preguntas

Translate: Mary bought them (pizzas) for him.
Without dividing or listing multiples how can u tell if 61 is a multiple of 6
what does banning literature in prisons does to the inmates in prison. is it right or wrong ?
What are the factors in 6x(x+3)?
What was lost or sacrificed so there would be life on earth in the earth on turtles back
This system transports blood through the body and heart.
if 100ml of cold water is added to 100ml of hot water what happens
The vast majority of land management methods implemented by corporations are voluntary. Is this TRUE or FALSE
Find the total amount owed after 6 months on a loan of $900 at an annual simple interest rate of 8.5%
Who was the 2nd President of Russia?