santosm5466 santosm5466
  • 06-12-2017
  • Mathematics
contestada

Eric bought 21 pounds of sugar for $12 . how many dollars did he pay per pound of sugar?

Respuesta :

alexanderacunaoxmvfa alexanderacunaoxmvfa
  • 08-12-2017
$1.75 per pound of sugar
Answer Link

Otras preguntas

Which of these would be the best time to use an informal outline? A. When listening to a lecture B. While collecting notes from reading C. When writing an essay
Totally not Fr33 P0ints 69 69 69 69 69 69 69 69 69
Salvador drives 6.5 miles to his aunt's house. For every mile Salvador drives, the amount of gas in the car's gas tank changes by -0.04 gallon. What is the tota
Pls Anyone help me with this I need help this is half of my grade for the first Marking Period Go to the link below than copy the other link in the search Bar h
#2: Find the slope of the line shown below. * y 5 4 अ P -5-4-3-2-1 -1 -2 -3 -4 -5 1 2 3 4
1. Estimate the average rate of change of y over the interval -10≤x≤-8. Show your work below.
Give a summary about the book, Simple Justice. Use topic, point of view, vital facts, and dates. 7-10 sentences
(01.03 LC) For an object at rest, the normal force equals the gravitational force. What is the sum of these forces called? Group of answer choices Inertia Pote
6. Can a map fit under more than one classification/type? If so, how? ​
Lines I and m are parallel. Find m<3 if m<5 = 38 and m<6 = 62. 100 62 80 38