shekeithafalcon shekeithafalcon
  • 06-12-2017
  • Mathematics
contestada

If the carpet sells for $12.85 per square yard, what will be the cost?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 06-12-2017
Cost will be n*12.85, where n is carpet square.
Answer Link

Otras preguntas

mollys jump rope is 6 1/3 feet long. Gals jump rope 4 2/3 feet lo g. How much longer is Molly's jump rope?
4/15 of the 315 members of a book club are males how many female members are there in the club
Why did the southern cotton industry have a hard time recovering after the Civil War? a. Temperature changed so much that cotton couldn't be grown in the South
Solve the inequality 2x – 5 > 7 A. x>6 B. x >12 C. x
what is the value of the the digit 2 in 0.025
how is repaired and unfinished alike
if i weigh 120 pounds, what is my mass
HELPME PLEASE I BEG IU REALLLY NEED YOUR HELP I BEG I RELALY NEED HELP :( A LOT OF POINTS!
How is the underlined pronoun used in this sentence? Then Carlos traded some cards with us. "Us" is the underlined word a. indirect object b. possessive c. o
The Korean Peninsula is divided into two separate countries by the _________. A. 49th latitude B. 38th parallel C. North Korean Wall D. Mason Dixon Line