samz25
samz25 samz25
  • 08-12-2017
  • Mathematics
contestada

Granola costs $2.79 for 16.4ounces. At this rate how much does 25 ounces of granola cost?

Respuesta :

eddygil1311
eddygil1311 eddygil1311
  • 19-03-2018
The answer would be 4.25. Hope this helped!
Answer Link

Otras preguntas

Consider a triangle ABC like the one below. Suppose that B=37°, C=26°, and b = 35. (The figure is not drawn to scale.) Solve the triangle. Round your answers to
NFS uses [ ], which launches the service whenever there is a request and closes it afterwards, so the NFS is a [ ] service. 1) RPC 2) SMB 3) NetBIOS 4) stateles
write a summary of the waters of babylonn at least .5 complete sentences
45. What is one way that interest groups differ from political parties? A. Interest groups do not have candidates that run for office. B. Interest groups do not
Explore creative approaches to food activism. How can art, storytelling, and culinary traditions be powerful tools for advocacy and social change?
"In this present crisis, government is not the solution to our problem; government is the problem. From time to time we've been tempted to believe that society
define unemployment
How does paragraph 3 of excerpt from excerpt from woof Rrrred to me please contribute to the structure of the article? Use two details from the article to supp
Recommend three ways on how organisers of tourist events can plan in advance in order to ensure that these incidents are avoided?
All opportunities are converted to leads in the opportunity funnel. a. trueb. false