estergue1187 estergue1187
  • 07-01-2018
  • Business
contestada

At a grocery store, ian buys 3 pears and 4 apples for $4.50. the total cost of one apple and one pear is $1.25. how much does each apple cost?

Respuesta :

dnguyen1232p2d33s dnguyen1232p2d33s
  • 10-01-2018
it is 69 cents per apple

Answer Link

Otras preguntas

Identify the 25 adjectives in the story On hot summer nights, Julio and the other boys slept out in the yard. They put up a tent in a dark corner, where the t
I.magination is i.mportant to P.roductivity at G.oog.le.
4. Tara can develop 2 rolls of film in about 18 minutes. At this rate, how long will it take her to develop 8 rolls of film? A. 42 minutes B. 1 hour 12 minutes
Write y=3/5 x+4 in standard form using intergers
The speed (v) of a gear varies inversely as the number of teeth (t). If a gear that has 48 teeth makes 20 revolutions per minute, how many revolutions per minut
Plz help due tonight
an example of acceleration
robby raises holstein and jersey cows on his farm in the ratio of 7:5 if he has a total of 48 cows on his farm how many holstein cows does he own?
Pls help with thissssdd!!
have a journal of your communication activities for an entire day, making special note on all instances in which you tried to confirm, persuade or argue with so