fuzzytrip1234 fuzzytrip1234
  • 07-01-2018
  • Mathematics
contestada

The super saver market is selling 3lbs of oranges for $4.50

How many pounds do you get for $1

Respuesta :

catlovingenius
catlovingenius catlovingenius
  • 07-01-2018
0.6 of a pound for $1.

3 divided by 4.5 = 0.6.

I'm not completely sure about this, but fairly certain. I'd look at other people's answers before submitting. Hope this helps.
Answer Link

Otras preguntas

Choose the best answer to complete the sentence.1. The poor parents do not have enoughmoney to pay for their son's hospitalA billB issuec receiptD invoice​
5 questions with Do and 5 questions with Does ayuda ayuda ayuda ayuda inglés inglés inglés inglés inglés inglés inglés inglés inglés inglés inglés inglés inglés
Pat bought 6 shirts that were all the same price. He used a traveler's check for $25, and then paid the difference of $86. What was the price of each shirt?
how is death perceived in the poem Full fathom five thy father lies?​
In the interest formulas, a simple interest can be used in any of the single payment formulas as long as the 'n values correspond to the interest period? A) Tr
Find the slope of the line that passes through (10, 4) and (6, 3). Simplify your answer and write it as a proper fraction, improper fraction, or integer.
what is the answer to 7m-6,m=8
how do you know what comes next when writng a program in BASIC​
Tell us a time when you helped someone. Describe how your support impacted the other person and how it made it made you feel.
Find the breadth of a rectangular park whose area is 54.6 sq m and 15.6 m long​