mariamdembele0owmwgx mariamdembele0owmwgx
  • 09-01-2018
  • Chemistry
contestada

Carla has 45$. Pineapples cost $5 each

Respuesta :

CamrynHafner
CamrynHafner CamrynHafner
  • 09-01-2018
She can buy 9 pineapples. I don't know why anyone would need that many pineapples
Answer Link
brownda1 brownda1
  • 09-01-2018
Carla will be able to buy 9 pineapples
Answer Link

Otras preguntas

The ratio of children to adults at family movie night is 5 to 4. A total of 72 people showed up at this weeks movie night. How many of them were children?
In one week 97 cell phones were sold. The following week, 48 more cell phones were sold than the week before. How many cell phones were sold in those 2 weeks
To raise money for children's charity, a company is selling hot air ballons rides.The cost of going on a ballon ride is a flat rate of $50 plus $15 per hour of
Which three of the following would be used to report a potencial hazard in the workplace? A) temperature recording sheets B) cleaning checks and audits C) obser
Which of the following pairs of vertebrate classes are most like each other? A) birds and fish B) reptiles and mammals C)amphibians and reptiles D) fish and mam
which CTSO helps students aspiring for careers in the agricultural field
A speed boat is traveling at 100km/hr. how many hours will it take for the boat to cover a distance of 115?
Explain why the Earth is constantly undergoing change? *
what would be 100 inches be in mm
As inflation increased and the Roman Empire experienced greater political instability, what occurred? demands for democracy calls to divide the empire violent