alyssafavela99
alyssafavela99 alyssafavela99
  • 09-01-2018
  • Mathematics
contestada

help please
urgent!!!!!!

help pleaseurgent class=

Respuesta :

radicalnatical
radicalnatical radicalnatical
  • 09-01-2018
The Chicken, in total, cost $4.56

You need to figure out the total in pounds, which is 4 3/4. Then multiply that by the price, .96
Answer Link

Otras preguntas

Tom Miller purchased a new 4-door sedan for $34,590 two years ago. He drove 22,322 miles during last year and kept a record of all his expenses. He estimates th
Free-Fall Motion As a promotion for the Houston Astros downtown ballpark, a competition is held to see who can throw a baseball the highest from the front row o
Which of these is NOT a science and engineering practice? asking questions structure and function analyzing and interpreting data obtaining, evaluating, and com
christianity first diffused from its hearth through
how does paragraph 19 contribute to the development of ideas in the passage? Forgas sees no need for a special field of research to study "negative psychology."
Mathematical 18. PRACTICE Model Math Write a fraction that is greater than 1/3 and is less than 1/2
What is the degree of the polynomial 9 + 4z? O 4 O 2 O 9 O 1
Decide if the following word or phrase in Spanish is translated correctly. la gente: the place T F
What is the acceleration when an object traveling at 4.7 m/s accelerates to 23.9 m/s over a distance of 300 m?
5. How many inch cubes does it take to fill a box with width 2 inches, length 3 inches, and height 2 inches? (G2)