maria691
maria691
11-01-2018
Mathematics
contestada
#7 and I you got the answer then please explain
Respuesta :
altavistard
altavistard
16-01-2018
The total cost (considering admission and ride costs) is
admission cost + ride cost
($9.50/person)(6 persons) + ($1.50/person per ride)(6 persons)
$66 (total)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 59+ )
Otras preguntas
A quality control inspector selects 12 bottles of apple juice at random from a single day’s production. The mean amount of apple juice in the bottles is 298.3 m
A 4-cup bottle of bleach costs $1.28. What is the price per fluid ounce? IXL
Which of the following statements is True regarding form 982 and the reduction of tax attributes required for the Qualified Principal Residence Indebtedness (QP
_______refers to governmental action to dispossess a foreign company or investor. Compensation is generally provided, often not in the prompt effective, and ade
a simple graph, g, is said to have width 1 iff there is a way to list all its vertices so that each vertex is adjacent to at most one vertex that appears earlie
The U.S. Geological Survey compiled historical data about Old Faithful Geyser (Yellowstone National Park) from 1870 to 1987. Let be a random variable that repre
How much energy is required to completely remove the electron from a hydrogen atom in the n=1 state? E= eV
Suppose the demand curve for a product is given by Q=17-2P+3Ps where P is the price of the product and Ps is the price of a substitute good. The price of the su
1. Bulldog Memorabilia, a small screen printing firm, is considering investing in new technology that allows customers to design their own products online, then
Use the following information to answer the questions below. Assume that the capital account is equal to 0. Net unilateral transfers 250 Exports of goods and se