larapanda
larapanda larapanda
  • 07-12-2015
  • Mathematics
contestada

at the deli, one pound of turkey costs $7.98. Mr.epstein buys 3 pounds of turkey.how much will the turkey cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 07-12-2015
 the answer is 10.98 I'm in honors class
Answer Link
choice
choice choice
  • 07-12-2015
$23.94 because you multiply $7.98 times 3 and that is how you get your answer hope this helps.
Answer Link

Otras preguntas

Is the fair belong to nouns?
why in english langoage football player and not player football?
snake is to slither as mouse is to rodent
An object accelerates to a velocity of 34m/s over a time of 1.3 s the acceleration it experienced was 15 m/s squared what was the initial velocity
how is a line graph different from a bar graph?
ls she in the house? como respoder a esta pregunta.
Hi everybody! I hope you are doing well. I really need help on these two algebra 1 questions. I've been stuck for a whole day and I would appreciate it if it co
find two consecutive even integers such that their sum is equal to the difference of three times the larger and two times the smaller.
The fall of the western Roman empire contributed most directly to which circumstance? A. The division of Western Europe into small Germanic kingdoms B. The esta
if a pond is 6m by 15m, will 40m of fencing will be enough to fenced a pond