kay60 kay60
  • 07-12-2015
  • Mathematics
contestada

write the equation that represents the total cost of apples a for $1.25 a pound p

Respuesta :

camillamartinez
camillamartinez camillamartinez
  • 07-12-2015
mary has to buy 5 apple. each apple is 25 cents. how much money does mary have to spend?
Answer Link

Otras preguntas

Helps locate Web pages
what do two sugar isomers have in common
Why did Japan's attack on the Chinese city of Nanjing receive significant attention from the rest of the world? A. A large number of Americans staying in Nanjin
A highway map is what type of map? A) thematic B) location C) cartogram D) all
which cities became more major port cities in the South because of the slave trade
Events A and B are mutually exclusive, with P(A) = 0.36 and P(B) = 0.05. What is P(A or B)?  A.0.018  B.0.31  C.0.41  D.0.86
Which of these activities is typically done in the prewriting phase of writing an essay?
A student thinks the sum of 4.3 and 8.4 is 12.7 because 4+8 is 12 and 3+4 is 7. The student then adds 3.7 and 2.6, then gets 5.13 because 3+2 is 5 and 6+7 is 13
find ,each difference and simply if possible 9 2/6 - 6 5/6
Vickie made a recipe for 144 fluid onces of scented wax How many 1 cup candle molds can she fill with the recipe