loopylou loopylou
  • 09-12-2015
  • Mathematics
contestada

Cost of 2 1/2kg at 28p per kg

Respuesta :

wmd1999
wmd1999 wmd1999
  • 09-12-2015
if each kg costs 28p and you need 2.5 (2 1/2 in a decimal), then you multiply the price with the amount. In this case you would get 2.5*28=70
Answer Link

Otras preguntas

A person who is practicing progressive resistance training needs to ____ in the training Long training times Increased weight Increased speed
You respond to a residence for a child who is having a seizure. upon arrival at the scene, you enter the residence and find the mother holding her child, a 2-ye
Will give brainliest to correct answer. The prices of bananas in five different grocery stores are $1.29, $2.19, $1.99, $1.59, and $2.09 per bunch. What is th
The measure of the acute angles of the right triangle below are represented by x and y. In this triangle y is 15 less twice x
given that (5,7) is on the graph of f(x), find the corresponding point for the function f(x5)
Which of these countries had to recover from the destruction of the atomic bomb after world war 2?
Here's a subtraction problem that has been solved incorrectly. 2 1 - 9 1 1 Choose the addition sentence that checks this subtraction problem. A)21 + 9 30
If y = x3 + 3x2 + 5, what is dy/dx
plz help i have no idea how to do this!!!
Line L has an undefined slope. Line M is perpendicular to line L. Which of the following could be the equation of line M? A) x = y B) y = 7 C) x = -3 D) x