deneastewart
deneastewart deneastewart
  • 09-12-2015
  • Mathematics
contestada

One pound of gummy bears costs $2.20. How much does 1.6 pounds cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-12-2015
you will have to multiply  1.6 × 2.20=3.52

Answer Link
jcossin22 jcossin22
  • 09-12-2015
you have to know what 0.6 is and then add that answer to $2.20
Answer Link

Otras preguntas

William is throughout ever ready, but never hasty—always willing to wait when waiting seems the best policy—always ready to accept a nominal success when there
PLLZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ HELPPPPPPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE The 7th graders at Wilson
According to the following isotope, what is the mass number, protons; electrons, and neutrons: 236 U 92 *mass#236;Protons 92;electrons 92; neutrons 144 *none o
Why is physical fitness important to you?
Which of the following is an example of instinctive behavior?
Quiestion 4 Based on your experimental data, which metal was likely used to make pennies after 1982?
ITS MATH I NEED HELP
The bar graph shows the number of military deaths during the Civil War. huryyy plssss Which statement accurately explains the cause of military deaths during th
What is the most important things that students should learn in school that is not already offered? Explain your answer!
Which is the slope of the line that passes through the points (12, -6) and (12, 3)?