asweetgirl003p3pm9o
asweetgirl003p3pm9o asweetgirl003p3pm9o
  • 06-02-2018
  • Mathematics
contestada

need help on this it uses ounces and money!

need help on this it uses ounces and money class=

Respuesta :

vinyl50098
vinyl50098 vinyl50098
  • 06-02-2018
If brand Y costs .02 more then it cost 1.67 per ounce. 

1.67 * 15 is 25.05

15 ounces of brand Y cost $15.05
Answer Link

Otras preguntas

What is the y-intercept of a line that has a slope of 1/4 and passes through point (8, 3)?13511
In Shakespeare's play Macbeth, what is Banquo's opinion of Macbeth's conduct?In Act 3 Scene 1. during his sililique.
Which are the political system would have a supreme leader? Socialist, indirect democracy, federal list, dictatorship
A 20 kg object is floating in space. What is its mass?
PLEASE PLEASE PLEASE HELP ME WITH ONE QUESTION PLEEASE!?!? Was the US justified in using atomic bombs on Hiroshima and Nagasaki? Why or why not?
NEED HELP!! PLEASE! Prove that opposite sides of a parallelogram are congruent. Using a two column proof
ANSWER ALL THE QUESTIONS IN THE PHOTO FOR BRAINLIEST AND 40 POINTS Ignore the few words at the very bottom. Only do 2 through 5.
what is meiosis and what does it produce
Article Vl of the constitution is known as the _______.
if you have 12 different cars and can only place 4 of them into the show case at one time. how many ways could you display them