rperez403379 rperez403379
  • 09-02-2018
  • Mathematics
contestada

A chemistry set costing $38.50, marked up 32% on cost.

Respuesta :

kirstenknowles2
kirstenknowles2 kirstenknowles2
  • 09-02-2018
38.5(1.32)
$50.82 is the new cost after being marked up
Answer Link

Otras preguntas

What is the unit rate of 258.5 miles in 5.5 hours
1. Find the mistake: The supervisor promised the assistant who had the most seniority that he would get promotion soon. a) The supervisor b) the assistant c)
can someone help me answer the questions?
10 pecebt in simplest form
The columns on the periodic table are called ______ or _________. The elements in the same group have ________ properties. One of these particles is _________.
Although the Spaniards were brutal and vicous toward the Native Americans, the biggest killer of the native peoples was disease. True False
The craftsmen in the play speak in prose because A. Theseus would have forbidden them to use verse. B. too much blank verse gets tiresome. C. that kind of comm
What property of a wave remains unchanged when a wave enters a different medium?
How did mutinies (or rebellions) affect the French and Russian army?
1. Orthographic Drawings are used to express ideas that are more complicated. Explain the purpose of the different views and the importance of view alignment. 2