cheyenneC77
cheyenneC77 cheyenneC77
  • 10-02-2018
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy if the cost 6$ for 2 for refills or would the 12$ for 3 refills be better

Respuesta :

Jehovah11 Jehovah11
  • 10-02-2018
6 for 2 refills. Since its less money and you still get refills.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 10-02-2018
6 divide by 2 =$3
12 divide by 3 = $4

the 6$ for 2 refill is better
Answer Link

Otras preguntas

A guest called a restaurant and told the manager about getting sick after eating there. The guest complained of vomiting and diarrhea a few hours after eating t
Write a rule for the linear function with the following description. The graph has slope 2 and contains the point (–1, 1). y = 2x + 3 y = –x + 2 y = 2x – 1 y =
What is the tone of the letter provide a quote to support your claim
what is the midpoint of the line segment joining points (3,5) and (-6,1)
What is the area of the triangle 24 square units 32 square units 48 square units 96 square units
Find and compare the median and mode of the costs in the table. Cost of Juice ($) 1.65 2.35 1.97 3.75 2.45 2.49 2.87 2.87
Which of these is characteristic of career construction theory? a. Building careers through one’s own actions that result from the interface of personal charac
What is the pattern in the infinite sequence below? –3, –1, 1, 3, 5,
I stood on the beach. The waves rushed to shore. The seagulls flew overhead. (Combine into a compound-complex sentence.)
40POINTS Why was the U.S. hesitant to enter World War II? It did not involve any American assets It had not been attacked by any aggressors The people could not