jenny1738fw1738 jenny1738fw1738
  • 07-01-2016
  • Mathematics
contestada

Roses are on sale at the market 2 for $1.00.Mindy has $20.00.If she buys 16 roses,how much will they cost?

Respuesta :

treysharp treysharp
  • 07-01-2016

I don't get it you said they cost 1 dollar



Answer Link

Otras preguntas

How can the existence of spectra help to prove that energy levels in atoms exist?
Personal liberties were among the key ideas of the American Revolution. Given this fact, why did slavery continue after the American Revolution? A. Slave labor
List three major differences between the living room of the 1930s and the living room of the 1970s.
Which verb would you use to explain that the movie is being shown in the theater
Why is freezing water extremely biological relevant?
Which factors provide the basis for the differences observed in the major land biomes on Earth? A.Average temperature and average precipitation B. Average winds
What group did Samuel Adams help to start and how did the group protest the stamp act
What is the least possible number that, when rounded to the nearest million, will become 1,000,000?
Cara has $25 to buy dry pet food and treats for the animal shelter. A pound of dog food costs $2 and treats are $1 apiece. If she buys 9 pounds of dog food, wha
What is the gcf of 24,40,56