J11142003
J11142003 J11142003
  • 08-01-2016
  • Mathematics
contestada

Three album downloads cost $36. How much do 5 album downloads cost?

Respuesta :

tylermackenzie8 tylermackenzie8
  • 08-01-2016
I think it is 60 because the unit rate is 12 so just do 12 times 5
Answer Link
Billymkhoi
Billymkhoi Billymkhoi
  • 08-01-2016
5 album downloads* ($36/ 3 album downloads)= $60.
(Note that the unit cancels out so you get the answer)

The final answer is $60~
Answer Link

Otras preguntas

How to you solve 7 7/10- 3 4/5
Solve the Equation: √3x-12=0
write each decimal as a fraction in SIMPLEST form 1.) 0.25 2.) 2.3??
How to you solve 7 7/10- 3 4/5
What Does 'Face the Music' Mean?
A 21 inch piece of steel is cut into three pieces so that the second piece is twice as long as the first, the third piece is 3 inches more than three times the
How to you solve 7 7/10- 3 4/5
Why did Japan bomb Pearl Harbor?
Dictionaries are influential in standardizing the language.true or false
find the difference quotient, f(x)=3x^2+8x+3xPLease show your work in your answer