awsomeissavageoyekka awsomeissavageoyekka
  • 07-03-2018
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 pounds of apples is $6.45. Which statements can be used to solve for a, the cost of each pound of apples? Check all that apply.

Respuesta :

aujlaaman99 aujlaaman99
  • 07-03-2018
cost of each pound of apples is $1.29
Answer Link
slickhockey76
slickhockey76 slickhockey76
  • 07-03-2018
The first, and third one are correct answers.
Answer Link

Otras preguntas

Do you think the American people were justified in blaming Herbert Hoover for the Great Depression?
Which of the following numbers is not part of the solution to x > 1? 1 1.2 4 8
Whichequation has a graph perpendicular to the graph of 7x = 14y -8? 1- y= - 2x-7 2-m y= - 1./2x +4 3- y = 1/2x + 1 4- y = 2x + 9
solve linear system using substitution y=6-2x 7x-y=3
Last month, Steven had $4285.68 that he divided into two accounts. He deposited 1/3 into a savings account. He deposited the rest into his checking account. Ho
HOW DO YOU SAY STYLISH SLOTH IN SPANISH
Help on geometry please show work with answer please
is lipids passive or active transport?
Help can anyone help me understand adding and subtracting fraction integers plz......clearly!!
What role did the Townshend Act play in the event s that led to the Boston Massacre?