makaleyhughesp58uip
makaleyhughesp58uip makaleyhughesp58uip
  • 08-03-2018
  • Mathematics
contestada

Jose bought three candy bars for a total of $18 how much did each candy bar cost

Respuesta :

Dobbsy27
Dobbsy27 Dobbsy27
  • 08-03-2018
If Jose bought three Chocolate Bars for 18$ 18 divided by 3 would equal 6. Therefore each Chocolate Bar would cost 6$.
Answer Link

Otras preguntas

according to the fourth amendment what cant the police do
Given that (4,4) is on the graph of f(x), Find The Corresponding Point for the function f(x)+5
What can most likely be concluded about these substances
What is the square root of 64^16
Which of the following materials is an insulator against electric current? A. Aluminum foil B. A silver spoon C. A copper penny D. A glass pane
dose Congruent Mean Having The Same Measure​
functions......ugh .​
Please help me out on this question I been stuck on it
Sofia tosses a bottle cap to see how it lands. She repeats this experiment 60 times and records the results in this table. Landing Position Times Result Occurr
What led thousands of southern blacks to migrate to the north