anayelimontes1
anayelimontes1 anayelimontes1
  • 08-03-2018
  • Mathematics
contestada

bananas are on sale at 8 for .96. find the cost of 1 banana

Respuesta :

yonasberhep57fda yonasberhep57fda
  • 08-03-2018
One banana is an eight of 96 cents. 96/8 is equal to 12 cents.
Answer Link

Otras preguntas

The Mediterranean Sea facilitates connections between the northern coast of Africa and:
Given the table of values, determine the the constant of proportionality, then write the equation of the proportion.
Blake has $17.00 to spend at the grocery store. She is going to buy bags of fruit that cost $4.50 each and one box of crackers that costs $3.50​
What is the answer to inequality?
How do you find the area of the pre image and the image?Coordinates for the pre-image are X(3,18) Y(18,18) and Z(18,9) and the image coordinates are X’(1,6) Y’(
lines are and s are parallel. what is m1​
20 halimbawa Ng pamilyar na salita​
Powdered zinc is added to aqueous chromium(III) ions, Cr³+ (aq). Construct an ionic equation, with state symbols, for this reaction.​
A 50 kg person and a 70 kg person are sitting on a bench close to each other about .5 m apart. Estimate the magnitude of the gravitational force each exerts on
What are the 3 types of translations in math?