Seudónimo Seudónimo
  • 09-03-2018
  • Mathematics
contestada

Jennifer bought a thousand inch roll of ribbon for $21.00. If she cuts the ribbon into 75 equal hair ribbons, how much did she spend per ribbon?

Jennifer bought a thousand inch roll of ribbon for 2100 If she cuts the ribbon into 75 equal hair ribbons how much did she spend per ribbon class=

Respuesta :

jullyan10602
jullyan10602 jullyan10602
  • 09-03-2018
The answer is 3.57
Hope I helped brainliest pts pls
Answer Link

Otras preguntas

during which stage of a cell's cycle do the replicated chromosomes thicken and become visible?
Which element has the greatest electronegativity? a. Chlorine b. Oxygen c. Sulfur d. Phosphorus e. Fluorine
What were the causes and effects of the civil war in russia?
Was achiles the best warrior in greece?
x/x^2-16-7/x^2+5x+4  simplify
what mass of sodium chloride is produced when chlorine gas reacts with 0.29 grams of sodium iodide? working on stoichiometry and need help!
What is the central unit of the computer that contains the logic circuitry and carries out the instructions of the computer's programs called?
How do you say ' I have two pets' in Spanish? My mind has gone blank!
Sara has 15 apples and 12 oranges. How many pieces of fruit does she have?
carla has two lengths of ribbon. one ribbon is 2 feet long. the other ribbon is 30 inches long.which length of ribbon is longer?explain.