jenithreyes0718 jenithreyes0718
  • 06-04-2018
  • Mathematics
contestada

one box of crackers costs 1.75. The crackers are advertised as “3 boxes for $5.25”

Respuesta :

Plasma72
Plasma72 Plasma72
  • 06-04-2018
There is no discount or question to answer.......
Answer Link

Otras preguntas

how did jefferson earn a living
What are the x-intercept and y-intercept of the graph of y=−2x−6 ?
A train travels at a constant speed of 66 miles per hour. How far will it travel in 3 hours? Please explain or show your work.
I NEED HELP ASAP!!!!!!! What is the equation of the line in standard form? x + 5y = 3 x + 3y = 5 3x + 5y = 1 5x + 3y = 1
What was the condition of George Washington's continental army in 1778
5/6 + 2/3 HELP PLZ I got 1 and 1/2 and i did i again and i got 1 and 2/3 Plz help
Dina and masha started out on a 12 mi bike path at the same time. when dina reached the end of the 12 mi, masha still had 3 mi left to bike. if dina's biking sp
The 14 points reflected president Woodrow Wilson’s belief that A. Intervention in the affairs of other nation was never justifiable B. Travel among nations sh
Make a conjecture. How could the distance formula and slope be used to classify triangles and quadrilaterals in the coordinate plane? Check all that apply.
What is -6k + 7k? Pleasee answer