nancy74
nancy74
06-04-2018
Mathematics
contestada
Alondra wants to buy a proud
Respuesta :
AngelxDevil
AngelxDevil
06-04-2018
Hi there!
The answer would be $1.35.
16 ounces is 1 pound.
Multiply 4 by $3.55 because 4 x 4 is 16 and now you get $14.20.
Subtract $14.20 from $12.85 and we get $1.35.
So your answer would be $1.35.
Hope this helps ;)
Answer Link
mikaelacabreramjc
mikaelacabreramjc
22-05-2020
Answer:
the answer is c
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
what does 'the terms of the treaty' mean. I have to do the assignment about the Adams-Onis Treaty and it says that but I'm unsure of what they mean by that.
Think back to your last “normal” day before everything changed due to this pandemic. What was it like?
next again i feel like i just wanna drop out literally.
Lines 213-258 what details does hamlet want to know about his father ghost why does he find answers convincing support your response
Multiple-choice questions Tick the correct answer to each of the questions below. 1 When selling a product to your client it is important to: a make sure it is
help pls lol choose the 3 equations that could be used to solve the following problem. an apartment charges $1200 each month for rent plus a one time rental fe
hi i deleted my question cause i figured it out
Rock industries allocates manufacturing overhead based on direct labor cost. any overallocated or underallocated overhead is closed monthly.calculate the cost o
If it's 7:30 in the morning and the Sun isn't up yet, what season is it
Need help. brainliy to the first person that answers is right telling why