imaginemath
imaginemath imaginemath
  • 06-04-2018
  • Mathematics
contestada

What does this graph tell you about the price of cinnamon

What does this graph tell you about the price of cinnamon class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-04-2018
I think the answer is 2 because the unit price = price/total amount or weight

Price = 0.75 or 75 cents
Total Amount or weight = 5.25 pounds

Hope this helped☺☺
Answer Link
Teachercup
Teachercup Teachercup
  • 06-04-2018
Yes! the right answer is number 2
Answer Link

Otras preguntas

Conjugate the verb viajar. 1.Ana y yo ______a)viajob)viaja c)viajamos d)viajan e)viajas2.Pilar y Pablo _____a)viajob)viaja c)viajamos d)viajan e)viajas3.Maripos
one estimate for the number protons in Betelgeuse is 2.16 × 10^58. The mass of one proton is about 1.67 × 10^-27 kg. What is the total mass of all the protons i
a Susan B. Anthony dollar is in the shape of a regular polygon. it has 11 sides. What is the measure of each interior angle of the border? Round your answer to
How can I be smart? Describe ways in your own words
the sum of 22 and n is equal to 45.13
Using what you know about the NAND gate, draw how you could implement a three-input NAND gate using NMOS and PMOS transistors. This circuit should output logic
does alexa automatically change time for daylight savings
Reese’s sister earns $15 per hour. The store offers her a raise - a 6% increase per hour after a raise how much will Reese sister make per hour
1. Mitch Hart's gross pay for this week is $425.78. He is single and claims 2 6 points allowances. Using the percentage method of withholding, what amount will
What’s the x stand for in algebra