eaheatwole eaheatwole
  • 09-04-2018
  • Mathematics
contestada

A box of 15 cookies costs 9$ how much does a cookie cost

Respuesta :

isabellaloves12
isabellaloves12 isabellaloves12
  • 09-04-2018
I order to find the answer you have to find the unit rate 15\9. Divide top and bottom by 9. Then you get your answer 1.6\1.
Ver imagen isabellaloves12
Answer Link

Otras preguntas

2367898910TIME REMAINING50:56Which of the following best describes one reason that thousands of Japanese Americans voluntarily joined the USmilitary during Worl
Which of the following describes the three case-mix adjusted measures used in the staffing domain?
The Spanish Subjunctive Tense is used when discussing which of the following? Origin Demands Conditional situations 000
A widely-used substance popular among body-builders for promoting energy muscle contractions that is a natural substance found in meat and fish, but those in lo
Represent the tile pattern below with a table, a rule, and a graph.
y. Comprende el sentido global 9. Explica con tus palabras la importancia que tie- ne para los americanos conocer los eventos, tal y como sucedieron, durante l
17.4.3 Test (CST): World War II Question 13 of 20 Which sentence contains the best example of a simile? A. An array of dominoes showed us what she did for fun.
classify if the triangle is acute right or obtuse
there wher 100 mangose if 52 of them wher ripe what percent of the mangose that arew ripe?
5What effect does the innkeeper's sympathy forthe youngest princess have on the developmentof the theme: everything has value?A. It causes her to teach the youn