bethanydavidson9634 bethanydavidson9634
  • 10-04-2018
  • Mathematics
contestada

M and M, Inc. produces a product that has a variable cost of $4.20 per unit. The companys fixed costs are $45,600.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-04-2018
Let the number of products be x.

Total cost = 45600 + 4.2x
Answer Link

Otras preguntas

what the answer for this 3x+45
Distinguish between concave mirror and convex mirror ​
What is the rectangular form of the polar equation? 0=- 57 y=x V3 Oy= 32 y=-3x
If Cuba had entered into a trade agreement with an Asian country in 1903 without US approval, which of the following agreements oramendments would that agreemen
A 50kg block slides down a slope that forms an angle of 54 degrees if it is known that when descending it has a force of 40N and a coefficient of friction of 0.
Using these metal ion/metal standard reduction potentials Cd2+(aq)|Cd(s) Zn2+(aq)|Zn(s) Ni2+(aq)|Ni(s) Cu2+(aq)/Cu(s) -0.40 V -0.76 V ‑0.25 V +0.34 V Calculate
PLS HELP :Find all the missing elements:
I will rate you brainliest!
Why HPE education is made compulsory in the secondary level of education in nepal?Give reason.​
A purebred tall pea plant is cross-pollinated with a tall, can you please help heterozygous pea plant. Use a Punnett square to determine the probability the o