kingsplatoon0p6zm4y kingsplatoon0p6zm4y
  • 10-04-2018
  • Mathematics
contestada

a bag of 8 apples cost $2.88 what is the cost of one apple

Respuesta :

xegu xegu
  • 10-04-2018
2.88 / 8 = 0.36.  36 cents per apple.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 10-04-2018
Your answer is 8 / 2.88 =  2.7777777777777778... For your answer you will round it to 2.89
Answer Link

Otras preguntas

pros and cons of executive orders
Can you find the answer please
The Beginner's American History by D. H. Montgomery (adapted excerpt) The King's Order In 1763, the war with the French ended with the English gaining possessio
helpp me pleaseee!!!
does anyone have an Uber giftcard, i really need to get home. God bless you
Can you find the answer please z
Hand warmers and instant cold packs use _____ that release or absorb thermal energy.
The first term of an Arithmetic progression is 3and the last term is 9, find the number of terms in the progression if the common difference is 3/2​
A principal of $4100 is invested at 6.5% interest, compounded annually. How much will the investment be worth after 5 years? Use a calculator and round your ans
please help ! Find the slope.