zion112 zion112
  • 09-02-2016
  • Mathematics
contestada

pecans in bulk bins at the grocery store cost $0.65 per ounce how much would you spend if you buy one pound 8 ounces of peanuts in two pounds of pecans

Respuesta :

mankat mankat
  • 09-02-2016
1 pound 8 ounces equal 24 ounces at $.65 an ounce would be $15.60

Answer Link

Otras preguntas

Witch method will not get you to the point (5,2.5) ?
ANSWER PLEASE :(2 < y < 6 where y is an integer. b) write down all possible values of y.
Which amendment covers the rights of accused people?*
what’s the primary benefit of being prequalified for a mortgage?
what was the purpose of the post world war 2 war crime trials ?​
Write the algebraic expression that matches each graph:
Choose one of the experiences you wrote down as your topic.
UPS charges $6.00 for the first pound, $1.00 for the second pound, and $0.15 for each additional pound. FedEx charges $4.00 for the first pound, $2.00 for secon
ls i cant figure it out quick please
In order to use a Normal model to represent the distribution of a data set, which of the following statements must be true? OA. The distribution of the data set