kiaunahoward1 kiaunahoward1
  • 11-02-2016
  • Mathematics
contestada

The unit rate for $1.96 for 4 pounds of bananas

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-02-2016
Divide to find the unit rate

1.96/4 = 0.49

Answer: $0.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

What if you saw a text called “Animal War Heroes Statue Unveiled”, what do you predict this text will be about? Predict what you think some of the problems mi
What do you vent in order to show how a bill becomes a law
A rectangular prism has a volume of 320 cubic cm,and a height of 8 cm . What is the area of its base
which is true about the expression 3 square root x 2 square root a). It represents the product of two irrational numbers and is equivalent to a rational number
Give two equivalent ratios of 8 : 18
I need help on this problem.​
what is (t^8)^2 ????​
What is Malala Yousafzai's analogy used in her United Nations 2013 speech? Explain it.
(Need help as soon as possible,please!)"I think I'm beginning to understand why Boo Radley's stayed shut up in the house all this time...its because he want to
What are Japanese goals in world war