lazypandaart
lazypandaart lazypandaart
  • 11-02-2016
  • Mathematics
contestada

a crate of oranges cost $24 and contains 4 bags of oranges how much does 1 bag cost?

Respuesta :

redpandawarrior
redpandawarrior redpandawarrior
  • 11-02-2016
$6
Why?
24 / 4 = 6
I hope this helped! Please ask more questions!!!!
Answer Link
SonyaLemeshko
SonyaLemeshko SonyaLemeshko
  • 11-02-2016
$6.00 because 24/4=6
Answer Link

Otras preguntas

The slope of the graph of y = x is
A fault that is formed when compression causes the hanging wall to move over the foot wall is a(n) ______.
If you were to apply chronological thinking to the Revolutionary War, which of the following would you most likely do?
A _____organization typically has a clear, simple chain of command from top to bottom
Archeologists named the Clovis culture after
Economic water scarcity is caused by _____. climate and geography limits hot dry climates political and financial choices
Is the verb of this sentence transitive or intransitive? My mother types well.
Face book requires you to change your password regularly a. TRUE b. FALSE
At present, cosmologists expect the universe to _____.
The chemical equation below shows the photosynthesis reaction. 6CO2 + 6H2O mc010-1.jpg C6H12O6 + 6O2 The molar mass of carbon dioxide (CO2) is 44.01 g/mol. Th