bethanynash4568 bethanynash4568
  • 08-01-2020
  • Mathematics
contestada

Gabby and sydney bought some pens and pencils. Gabby bought 4 pens and 5 pencils for 6.71. Sydney bought 5 pens and 3 pencils for 7.12. Find the cost of each.

Respuesta :

isabellehall980 isabellehall980
  • 08-01-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Jenna bought 7 pounds of apples for $8.75. What is the unit price per pound of apples
I paid $7.47 for 3 pounds of grapes. What is the cost of the grapes as a unit rate?
Write the phrase as a unit rate. 452.5 miles on 12.5 gallons of gasoline.
1. Why is confidentiality so important in a medical office?
Give the domain, range, intercepts, asymptotes, intervals of increasing and decreasing, intervals of positive and negative, symmetry and extrema (if any) for t
Select the sentence that illustrates the proper use of parallel structure. (5 points) 1. She pulled back her fist, hit him in the face, took his wallet and keys
What is one reason that Thomas Paine thinks the colonies stand a good chance against the British. A. The population of the colonies is extremely high B. The bri
Factor completely 2x^3 + 14x^2 + 6x + 42.
Can someone please answer. There is one problem. There's a picture. Thank you!
Divide f(x) by d(x), and write a summary statement in the form indicated. f(x) = x^4 - 4x^3 + 2x^2 - 4x + 1; d(x) = x^2 + 1 Answers:f(x) = (x^2 + 1)( x^2 + 4x