nnnonooi nnnonooi
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

How many packs of DVD's can you buy with one hundred twelve dollars if one pack costs fourteen dollars ?

Respuesta :

YandereKacchan
YandereKacchan YandereKacchan
  • 10-09-2020

Answer:

8 packs

Step-by-step explanation:

112/14=8

Answer Link
masonbocanegra07
masonbocanegra07 masonbocanegra07
  • 10-09-2020
8 packs because 112\14 equals 8
Answer Link

Otras preguntas

An object of mass m swings in a horizontal circle on a string of length L that tilts downward at angle θ. Find an expression for the angular velocity ω in terms
Ans number 3 please
What is the difference between accurate data and reproducible data?
What is a nucleotide??
a pakage of 5 pairs of inclated gloves cost $29.45 what is the unit costof the pairs of gloves
Help rip assignment due tomorrow and it's near midnight right now rip me
Greg has 60 building blocks. his sister gives him 17 more blocks. he use 38 blocks to make a tower. how many blocks are not used in the towet?
15. Harriet needs to ship a small vase. The box she will use has a volume of 216 cubic inches. If the side lengths are all the same, what is the length of each
What effect did the supreme court's decision have on dartmouth college?
How does logging create a problem similar to holes in a winter coat for the monarch butterflies?