naiya14 naiya14
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

Justin bought 40 packs of baseball cards for a discounted price of $64 if he sells 10 packs of baseball cards to a friend at cost how much should he charge?

Respuesta :

katrinalwhite
katrinalwhite katrinalwhite
  • 07-10-2020

Answer:

16$

Step-by-step explanation:

$64/40packs=$1.6 per pack

1.6 × 10 packs =16$

Answer Link

Otras preguntas

which institution of the European Union is the executive body?
I'm a 7th grader and I need help with this.$ 3.18 for 12 slices
Maya’s school held an aluminum collection program in which they collected aluminum and brought it to be recycled. In the first week, Maya collected 4/20 lb of a
What was Hayes position on civil service reform?
i need to make sure the first one is correct and the second question i need help with
2. If line t is a transversal of lines l and m, name the angle relationship of the given angle pairs. a. ∠1 and ∠3b. ∠8 and ∠4c. ∠2 and ∠3show your work.
Shawn has 4 nickles. How many walnuts can he buy if he spends all 4 nickels?
help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Please I’m begging do 1&6 I’ve done everything and I don’t know the answers
a device used to communicate news during the second world war